O mně

foto lektorkaKdo to tu píše?

Jmenuji se Lenka Kavalířová. Jsem poradce pro zdravou výživu. Svoje znalosti sesbírané díky mé vášni pro zdravý životní styl během téměř dvaceti let mám certifikované absolvováním kurzu Poradce pro výživu a svoji metodiku práce mám potvrzenou přijetím do Aliance výživových poradců ČR.

Dva roky (2011-2013) jsem se poradenstvím zabývala profesionálně. Po zvážení všech pro a proti jsem se nakonec rozhodla radit převážně „neziskově“. Proto vznikl tento blog.

V současné době tedy individuálně radím spíše výjimečně a soustředím se spíše na psaní článků, ať už pro svoje dva blogy, nebo pro jiná média, a na pořádání menších kurzů v přátelské atmosféře. Nebojte se ale napsat na uvedené kontakty, pokud potřebujete poradit. Buď zařadím váš dotaz jako námět na nový článek, nebo se můžeme domluvit na individuální spolupráci (nejčastěji ve formě odpovědi na e-mail).

Moje vášeň, moje vize…

Chtěla bych prorazit zakořeněnou představu, že co je zdravé, není dobré. Představu, že kvůli zdravé výživě je nutné začít se živit zrním nebo suchary, hladově nebo dodržovat složité jídelníčky.

Jíst zdravě je totiž snadné, a hlavně přirozené.

Chtěla bych motivovat k tomu, aby lidé nepodléhali „módním trendům“ jako anorexie nebo fastfoodové stravování, ale aby se dokázali udržovat zdraví díky zdravému přístupu k jídlu.

Dobře zvolené jídlo totiž uzdravuje.

Chtěla bych, aby nejen mladí, ale všichni… my všichni abychom vzali svůj život do svých rukou. Abychom se zajímali o to, co fungovalo třeba v dobách našich prababiček, nejen ve výživě, ale i v životě. Bez chemie. Bez náhražek…

Jak jsem se k tomu dostala?

Zdravému životnímu stylu, ať už se to týkalo správné výživy, sportování, ekologického pěstování zeleniny nebo zájmu o bylinky a přírodní způsoby léčení nemocí, jsem se věnovala už od mládí.

Poté, co jsem postupnou úpravou stravy vyřešila vlastní zdravotní problémy, jsem absolvovala akreditovaný kurz na NutriAcademy v Brně a začala jsem pomáhat se zlepšováním zdravotního stavu lidem ve svém okolí a poté i svým klientům.

 

Mimo zdravé výživy se věnuji textům – jejich korekturám, čtení i vlastnímu psaní. Ráda se toulám po lese, pěšky nebo na kole, učím se stavět a dekorovat domy ze slámy a hlíny, zahradničím a spím.

 

 

Absolvovaná školení a kurzy v oblasti výživového poradenství:

 

Akreditovaný kurz Poradce pro výživu (NutriAcademy, Brno)

Odborný kurz Výživa dětí (NutriAcademy, Brno – MUDr. Zlatko Marinov, FN Motol)

Odborný kurz Výživa těhotných a kojících (NutriAcademy, Brno – Ing. Kateřina Hýlová)

Konference Luštěniny v praxi (Česká společnost pro výživu a vegetariánství, Brno 29. 4. 2012)

Konference Vaříme dětem zdravě a chutně (Česká společnost pro výživu a vegetariánství, Brno 30. 9. 2012)

 

Líbí se vám článek?

Share to Google Plus

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>