Zelený ječmen a pšenice

ikona priroda - Amandaism-ArtJistě znáte tzv. funkční potraviny, které dodají organismu maximum vitaminů a minerálů, pomohou s detoxikací a upraví metabolismus. Patří mezi ně i zelený ječmen (popř. pšenice), který většina jeho konzumentů kupuje ve formě prášku za nemalé peníze.

Nechci se zde pouštět do diskuse o byznysu se zdravím. Výrobci a producenti těchto doplňků stravy si jistě svoji odměnu zaslouží, vždyť garantují bio-kvalitu použitých surovin, ke zpracování potřebují stroje a prostory. Navíc mladý ječmen se k nám často dováží až z Nového Zélandu… Jistě existují lidé, kteří ocení výhodu toho, když někdo jiný tento zdraví prospěšný doplněk výživy vypěstuje, zpracuje a přiveze až do lékárny nebo bio-krámku v jeho městě. Já doporučuji sice časově náročnější, ale zato velmi lacinou a na těchto firmách nezávislou cestu:

Vyrobte si svůj vlastní zelený ječmen!

Postup je jednodušší než se může zdát. Kupte si semínka ječmene, pšenice popř. dalších rostlin. Nejsnažší je koupit obilí v krámku se zdravou výživou (ano, to stejné co kupujete k jídlu). Vězměte asi 20 gramů a zasaďte nahusto do hlíny. Za 7-10 dní vyrostlé obilí sestříhejte a pečlivě rozmixujte s 1-2 deci vody.

Vzniklou koncentrovanou směs můžete v ledničce uchovat až týden. Před podáním doporučuji naředit vodou a/nebo dochutit podle vlastního uvážení, např. mrkvovou nebo ananasovou šťávu.

Do nápoje je možné přidávat i lístky bylin, kopřiv nebo třeba květy sedmikrásek.

Tento nápoj dodává minerály a přináší energii, hlavně v sychravých podzimních nebo brzkých jarních dnech.

My jsme tento nápoj ze zelené pšenice poprvé vyzkoušeli na Velikonoce v letošní nekonečné zimě. Nápoj s jiskřivě zelenou barvou všem zachutnal, takže jsme ho zařadili do jídelníčku a nyní posíláme jeho energii i vám.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nápoj ze zelené pšenice obsahuje hlavně vápník, chrom, měď, zinek, kyselinu listovou a chlorofyl.

Zde najdete podrobný rozbor obsažených živin.

Odkaz pro zakoupení semen pšenice ozimé v BIO kvalitě.

Odkaz pro zakoupení zeleného ječmene v prášku.

Dobrou zdravou chuť přeje Lenny.

 

Image copyright 1: Amandaism Art

Image copyright 2: Lenka Kavalířová

 

Líbí se vám článek?

Share to Google Plus

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>